Maakonna meistrid on Indrek Tool ja Pirjo Tambla

Tänavused, 2015. aasta suvised Rapla maakonna meistrivõistlused tennise üksikmängudes peeti kolmel päeval traditsiooniliselt Rapla Tenniseklubi väljakutel. Maakonna parimad selgitati nii meeste kui ka esmakordselt naiste arvestuses. Osalejate arv oli igati korralik – 20 meest ja 14 naist.

Meeste poolfinaalidesse jõudsid sel korral esimesena asetatud Alex Raadik, kes alistas klubikaaslase Villu Teetsi 6:0, 6:4 ning Indrek Tool ja Tauno Olju, mille Tool pingelises mängus võitis 7:5, 7:6. Finaalis olid seega Raadik ja Tool.

Tool, kes kuulub Eesti liigatennise paremikku, tegi maakonna MV kaasa esmakordselt ning turniir õnnestus tal lõpetada võidukalt. Finaalis ei suutnud Raadik nii kindlat mängu näidata kui eelmistes mängudes ja pidi leppima tulemusega 6:0, 6:1. Kolmanda koha matš oli tasavägisem – Olju võitis Rapla Tenniseklubi üht paremat mängijat Villu Teetsi 6:3, 7:5.

Veerandfinaalidesse jõudnud ning 5.-8. kohta jagama jäänud mängijad olid: Marko Kasepõld (2014. aasta hõbe), Kaito Kuusing (2014. aasta poolfinalist), Taivo Tüvist ja Toomas Polluks. Meeste lohutusturniiril võitis Henri Lindal Riho Pihlapuud 6:4.

Esimest korda selgitati maakonna paremad tennisistid ka naisüksikmängus. Esikolmiku moodustasid Rapla Tenniseklubi naised. Finaalis kohtusid Pirjo Tambla ja Evelin Küttis, kus Tambla näitas kindlamat mängu ja võitis tulemusega 6:1, 6:4. Poolfinaalis oli Tambla parem Mai Kaldast 6:2, 6:4 ja Küttis Katrin Taalist 5:7, 6:4, 10:7. See poolfinaal algas hilisõhtul prožektorite valgel ning lõppes kell 00.45.

Pronksimängus alistas Mai Kalda Katrin Taali 6:1, 6:1. Naiste lohutusturniiril olid vastamisi Mai Laurimaa ja Kati Ojavee, mille Laurimaa võitis 6:4.

Kõiki tulemusi vaata siit.

Meeste-ja naiste üksikmängu finalistid: Alex Raadik (vasakult), Evelin Küttis, turniiri korraldaja Donatas Narmont, Pirjo Tambla ja Indrek Tool.